Jestes w: Home > Wiedza > Rozpoznanie

Rozpoznanie

Rozpoznanie: dyspepsia acuta ex infectione ‚bronchopneumonia atrophia ex alimentatione et constitutionei rachitis. zasięgu działania. W razie jej braku podajemy cibazol (sulfatiazol). Dawka dobowa wynosi 0,2 na kilogram wagi dziecka w pierwszych

3- 4 dniach, w następnych kilku dniach zmniejszamy ją do połowy. Ilość tę dzielimy na 6 do 8 dawek w ciągu doby. W razie stwierdzenia lub przypus7.czenia, że głównym umiejscowieniem zakażenia jest przewód pokarmowy, stosujemy sulfaguanidynę w tych samych dawkach. Lek ten, słabo wchłaniający się z przewodu pokarmowego, działa intensywnie przede wszystkim na florę bakteryjną jelit.

W przypadkach cięższych od początku oraz w przypadkach opornych na powyższe zarządzenia i leki stosujemy streptomycynę w ilości dobowej do 40 000 jednostek (40 mg) na kilogram wagi, podzielonych na dwie dawki (rano i wieczorem). Wyniki są często doskonale: stan ogólny dziecka ulega poprawie, liczba wypróżnień zmniejsza się wybitnie, ich jakość poprawia się również. Wynik ten jest zwykle bardzo szybki (po 24 do 48 godzin) i zwykle trwały. Jeśli nie ma poprawy w ciągu 4 do 5 dni, dalsze podawanie tego leku jest bezcelowe.

Dodaj Komentarz