Jestes w: Home > Wiedza > Wiek niemowlęcia a wybór leczenia

Wiek niemowlęcia a wybór leczenia

Początkowy wybór jednej z tych mieszanek zależy przede wszystkim od wieku niemowlęcia: im dziecko jest starsze, tym większą koncentrację mleka krowiego używamy do jego żywienia. Podkreślamy tylko, że nie używamy zupełnie mieszanki złożonej z jednej części mleka i dwóch części wody lub kleiku, stosowanej jeszcze przez wielu lekarzy mówiliśmy już wyżej o powodach, które nas skłaniają do usunięcia tej mieszanki z dietetyki niemowląt.

Przejście z mieszanki mniej skoncentrowanej na zawierającą więcej mleka odbywa się z wiekiem dziecka, ale tylko wtedy, gdy niemowlę nie przybiera dostatecznie na wadze pomimo podawania mu dostatecznej liczby nemów w dotychczasowej postaci. Jeśli np. otrzymujemy dobry przyrost wagi i stwierdzamy dobry stan ogólny dziecka żywionego mieszanką z % mleka wg wyżej podanej recepty, to nie ma powodu do zmiany tej mieszanki na mleko pełne nawet w końcu drugiego półrocza. Staranne spostrzeganie dziecka i opar-

Na tym polega też korzystne działanie lecznicze maści tranowej oraz innych preparatów zawierających witaminę A. 1 1 mg odpowiada 350 jednostkom międzynarodowym. 1 mg odpowiada 20 jednostkom międzynarodowym.

Dodaj Komentarz